گزارش کارآموزی (رایانه کار درجه 1) 98 صفحه + doc

پارتیشن بندی دیسك سخت آشنایی با مفهوم و كاربرد پارتیشن بندی دیسك سخت (Hard Disk) كه در كارخانه تولید می شود در ابتدا اصطلاحاً خام است و هیچگونه تقسیم بندی بر روی آن انجام نشده است برای اینكه بتوان از یك هارددیسك خام استفاده نمود و بر روی آن اطلاعات را ذخیره نمود ، باید عملیات زیر را بر روی آن انجام داد

دسته بندی: گزارش کارآموزی و کارورزی

فرمت فایل: doc

تعداد صفحات: 98

حجم فایل: 3.713 مگا بایت

قسمتی از محتوای فایل و توضیحات:

فهرست مطالبعنوان صفحهپارتیشن بندی دیسك سخت…………………………………… 1

فرمت كردن درایوها…………………………………………….. 10

نصب ویندوز XP ……………………………………………………… 11

كار با Control Panel ………………………………………………………. 18

كار با برنامه ‏های بهینه سازی …………………………………….. 52

نحوه اجرای برنامه های دیگر NU از طریق برنامه Norton system doctor ……… 59

آشنایی با مفاهیم اولیه ارتباطات ………………………………… 66

آشنایی با برخی از اصطلاحات شبكه ……………………………. 71

آدرس دهی …………………………………………………………. 86

تنظیمات كلمه عبور كاربران …………………………………… 92

استفاده از پروتكل های امنیتی ………………………………….. 94

پارتیشن بندی دیسك سخت

آشنایی با مفهوم و كاربرد پارتیشن بندی

دیسك سخت (Hard Disk) كه در كارخانه تولید می شود در ابتدا اصطلاحاً خام است و هیچگونه تقسیم بندی بر روی آن انجام نشده است . برای اینكه بتوان از یك هارددیسك خام استفاده نمود و بر روی آن اطلاعات را ذخیره نمود ، باید عملیات زیر را بر روی آن انجام داد :

1- پارتیشن بندی هارددیسك

2- تعیین درایو فعال

3- فرمت كردن درایوها

4- نصب سیستم عامل بر روی هارددیسك

معمولاً جهت بهره گیری بهینه و سازماندهی بهتر اطلاعات دیسك فیزیكی را از لحاظ منطقی به چند قسمت با اندازه های دلخواه تقسیم می كنند كه هر قسمت آن با یك حرف بزرگ انگلیسی نامگذاری شده و درایور (Drive) نامیده می شود. به این عملیات پارتیشن بندی گفته می شود.

پس از آنكه پارتیشن بندی بر روی هارددیسك انچام شد و سیستم عامل و نرم افزارهای مورد نظر بر روی آن نصب گردید، امكان تغییر اندازه پارتیشن ها وجود ندارد ، پس از ابتدا باید تقسیم بندی مناسبی را انجام داد. زیرا با پارتیشن بندی مجدد هارددیسك ، كلیه اطلاعات هارددیسك از بین می رود و باید دوباره سیستم عامل و نرم افزارها بر روی هارددیسك نصب شوند.

برای درایوی كه می خواهید سیستم عامل ویندوز XP را بر روی آن نصب كنید، باید به اندازه كافی فضا در نظر بگیرید پیشنهاد می شود حداقل 4 گیگابایت برای این درایور در نظر گرفته شود.

پارتیشن بندی با نرم افزار FDISK

FDISK یك فرمان خارجی سیستم عامل DOS است و همانطور كه می دانیم فرمانهای خارجی سیستم عامل DOS برنامه های اجرایی با پسوند EXE یا COM هستند. برای اجرای فرمان خارجی FDISK باید فایل FDISK.EXE را بر روی دیسك خود داشته باشیم. باید توجه داشته باشیم كه FDISK.EXE كه به همراه سیستم عامل DOS نسخه 6 ارائه می شود. هارددیسك های بزرگتر از 8 گیگابایت را پشتیبانی نمی كند و ما نیاز به FDISK.EXE كه به همراه سیستم عامل ویندوز 98 ارائه می شود، داریم.

هنگامی كه می خواهیم یك هارددیسك خام را پارتیشن بندی كنیم، نه سیستم عاملی بر روی هاردیدسك وجود دارد كه كامپیوتر را بوت كند و نه فایل FDISK.EXE بر روی آن قرار دارد كه بتوانیم هارددیسك را پارتیشن بندی نماییم.

برای رفع این مشكل راه حل های متعددی وجود دارد كه ما یكی از دو راه حل زیر را پیشنهاد می‏كنیم:

 


از این که از سایت ما اقدام به دانلود فایل ” گزارش کارآموزی (رایانه کار درجه 1) ” نمودید تشکر می کنیم

هنگام دانلود فایل هایی که نیاز به پرداخت مبلغ دارند حتما ایمیل و شماره موبایل جهت پشتیبانی بهتر خریداران فایل وارد گردد.

فایل – گزارش کارآموزی (رایانه کار درجه 1) – با کلمات کلیدی زیر مشخص گردیده است:
دانلود رایانه کار درجه 1;خرید و دانلود پروژه رایانه کار درجه 1;دانلود پروژه رایانه کار درجه 1;خرید پروژه رایانه کار درجه 1;گزارش کارآموزی رایانه کار درجه 1;دانلود گزارش کارآموزی رایانه کار درجه 1;کارآموزی در مورد رایانه کار درجه 1;رایانه کار درجه 1 چیست؟;دانلود گزارش کارآموزی رشته کامپیوتر;کارآموزی رشته کامپیوتر;خرید و دانلود پروژه کارآم

جعبه دانلود

برای خرید و دانلود فایل روی دکمه زیر کلیک کنید
دریافت فایل

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *