پروژه کارآفرینی طرح پرورش دام 24 صفحه + doc

پروژه کارآفرینی طرح پرورش دام در 24 صفحه ورد قابل ویرایش

فرمت فایل: doc

تعداد صفحات: 24

حجم فایل: 29 کیلو بایت

قسمتی از محتوای فایل و توضیحات:

پروژه کارآفرینی طرح پرورش دام در 24 صفحه ورد قابل ویرایش

– مقدمه

از مهمترین عواملی كه پیشرفت در هر فعالیت تولیدی اقتصادی را تضمین می كند تلفیق دانسته های علمی با امكانات علمی است و این امر در برخی از رشته های تولیدی مانند فعالیتهای دامپروری لازم و ضروری می باشد و چنانچه نگاهی اجمالی به وضعیت دامپروری كشاورزی ما پیشرفته داشته باشیم مشاده می نمائیم كه با بكارگیری تكنولوژی و استفاده از علوم و فنون تخصصی راندمان تولید در كشورهای صنعتی به طور چشمگیری افزایش یافته تا آنجا كه حدود هشتاد درصد (80% )‌تولیدات دامی مربوط به این كشورها می باشد و 20% مابقی تولید را كشورهای در حال توسعه دارا می باشد – این روند تولید نیست بلكه معكوس با جمعیت كشور ما داشته و جمعیت دنیا تولید را دارند . لازمه تامین نیاز پروتئینی این جمعیت 5/4 میلیاردی ، بایستی از طریق تولیدات كشورهای خودشان و یا واردات انجام پذیرد .

با توجه به سیاستهای برنامه پنج ساله دوم كشور جمهوری اسلامی ایران تقریباً بدون افزایش دام و واحدهای دامی و با حداقل واردات گوشت قرمز نیاز پروتئینی جامعه بایستی تامین گردد و این امر سرمایه گذاری بیشتر در بخش دامپروری سنعتی و استفاده از دانش روز در تولیدات را طلب می نماید . ضمن اینكه این نگرش ضمانت سرمایه گذاری در تولید گوشت قرمز را تضمین می نماید .

و با توجه به این دیدگاه دولتمردان نظام جمهوری اسلامی ایران و روند افزایش جمعیت در كشورمان اجرای پروژه های صنعتی تولید گوشت قرمز ضروری به نظر می رسد و برهمین اساس طرح پروار بندی و تولید گوشت قرمز كه در ذیل مشروح آن ذكر گردیده جمعیت اجرا و گام – برداشتن در جهت سیاست آتی كشور در نظر گرفته شده است .

2- خلاصه طرح :‌

الف ) درخواست كننده تسهیلات :‌شركت دامداری ضیافت گوشت به شماره ثبت 375 – شهرستان گناباد آدرس : گناباد – خیابان سعدی – مقابل بهزیستی .

ب ) موضوع طرح: احداث پرواربندی بره نژاد كودی و یا آمیخته به ظرفیت دویست راس در هر واحد دوره و جمعاً سه دوره در سال به ظرفیت سالیانه ششصد (600) راس .

ج) سوابق طرح : محل اجزای طرح واقع در زمین به مساحت 1200 متر از اراضی كوثر به پلاك 10 – اصلی و چهار فرعی واقع در شهرستان گناباد استان خراسان كه به استناد پروانه تاسیس پرواربندی بره شماره 106 – پ / ص مورخ 13/2/78 و كد : 4585 – 09 – 19 – 20 – 24 – 1 صادره اط سری سازمان جهاد سازندگی خراسان معاونت امور دام استان می باشد .

مواد مورد نیاز در این طرح فعلاً مهم تر از آب كشاورزان و مالكین منطقه است كه خریداری و تامین می گردد و لازم به ذكر است در آینده چاهی حفر گردد و جهت برق مورد نیاز واحد از برق سراسری استفاده خواهد شد و در طرح پیش بینی گردیده است.

3- مجوزهای قانونی طرح عبارت است از :

الف)‌ پروانه تاسیس پرواربندی دویست راسی بره و سه دوره در سال به شماره 106 پ / ص مورخه 13 / 2 / 78 و كد 4585 – 09 – 19 – 20 – 24 – 1 صادره از سوی سازمان جهاد سازندگی خراسان معاونت امور دام استان كه بر اساس مجوزهای بخشداری – شهرداری – محیط زیست – دامپزشكی – شركت برق و آب و … صادر گردیده است .

ب) نامه شماره ………………… مورخه ………………. سازمان برنامه و بودجه خراسان مبنی بر تصویب دام تبصره سه از بودجه سال 1378 موضوع خود كفائی گوشت قرمز .

فایل مفید دیگر:  طرح توجیهی پرورش شترمرغ 26 صفحه + doc

ج) نامه معاونت امور دام جهاد سازندگی استان خراسان مبنی بر معرفی فرد جهت دریافت تسهیلات به مدیریت طرح و برنامه جهاد سازندگی استان .

د)‌ نامه مدیریت سطح و برنامه جهاد سازندگی استان خراسان مبنی بر معرفی متقاضی به سازمان برنامه و بودجه خراسان جهت دریافت تسهیلات .

ر) سند زمین شماره 25944 از صفحه 224 دفترخانه اسناد رسمی شماره 25 حوزه ثبتی مشهد .

ز) پروانه بهره برداری از چاه كه پس از اجرای طرح و پوشش سقف از شركت سهامی آب منطقه ای خراسان اخذ می گردد .

و) مجوز احداث ساختمان از شهرداری شهرستان بیدخت گناباد به شماره 13 مورخه 15/6/78

4- تشریح طرح :

عملیات طرح شامل احداث سازمان و تاسیسات و خرید ماشین آلات و اوراق مورد نیاز و تامین قسمتی از هزینه جاری سالیانه به استفاده از تسهیلات تبصره سه مصوب سال – 1378 در قالب عثود مربوط می باشد كه با همكاری سرپرستی محترم بانك صادرات استان پس از اعطای اعتبار با دوران مشاركت شش ماهه به بهره برداری خواهد رسید و بر اساس توجیهات مشروحه ذیل در طی پنج ساله باز پرداخت تسهیلات اعطایی صورت خواهد گرفت و پس از بهره برداری طرح در سال سه دوره بره و یا میش و از دو قوچ خریداری و پروار بسته خواهد شد .

( وزن زنده 32 تن ) و عملیات كارشناسی مربوط به پرورش در طی دوره ها انجام خواهد پذیرفت .

5- مشخصات فنی طرح :

الف ) زمین : نوع خاك مرغوب با بافت مناسب از نظر پروفیل و جهت احداث بنا نیاز به زیر سازی جهت دیوه ره ها می باشد و با توجه به محل پیش بینی شده جهت اوراث بنابر اساس كروكی منظم نیازی به تسطیح محل مورد نظر نمی باشد .

ب) ساختمان : با توجه به شرایط آب و هوایی منطقه لازم بوده كه نوع ساختمان طوری پیش بینی گردد كه دام از سرما و گرما در امان باشد لذا برابر الگوی ساختمانی مطلوب منطقه جایگاه بسته و دیوارها آجر با ملات سیمان پیش بینی گردیده است و به منظور تسهیل شستشو و شعله دادن – سیمانكاری بدنه تا زیر سقف بایستی كامل انجام پذیرد و با توجه به نیاز نور و تهویه كافی مساحت زیر بنای آغل پنجره پیش بینی گردد و سقف ایرانیت نصب بر روی آهن پیش بینی و احداث گردد و جهت آخور داخل آغل دور تا دور آغل آخور یكطرفه و وسط آن آخور دو طرفه پیش بینی گردد .

ساختمان كارگری با ارتفاع چهارمتر و دیوار آجر و ملات سیمان با روكش سیمان از داخل و سقف خربا و ایرانیت باید احداث موتورخانه و سایر اماكن مورد نیاز نیز در طرح پیش بینی گردد .

ج) تاسیسات : جهت تامینت برق از شبكه سراسری استفاده خواهد گردید و جهت تامین آب شرب دام نیز مجوز حفر چاه در دست تیه می باشد كه بعد از انجام 70% عملیات ساختمان اخذ و ارائه خواهد شد

 


از این که از سایت ما اقدام به دانلود فایل ” پروژه کارآفرینی طرح پرورش دام ” نمودید تشکر می کنیم

هنگام دانلود فایل هایی که نیاز به پرداخت مبلغ دارند حتما ایمیل و شماره موبایل جهت پشتیبانی بهتر خریداران فایل وارد گردد.

فایل – پروژه کارآفرینی طرح پرورش دام – با کلمات کلیدی زیر مشخص گردیده است:
پروژه کارافرینی طرح پرورش دام;طرح توجیهی پرورش دام;کارآفرینی طرح پرورش دام;دانلود پروژه طرح پرورش دام;دانلود کارآفرینی طرح پرورش دام;طرح توجیه فنی پرورش دام;توجیه اقتصادی طرح پرورش دام;طرح پرورش دام;پرورش; دام

جعبه دانلود

برای دانلود فایل روی دکمه زیر کلیک کنید
دریافت فایل


شما ممکن است این را هم بپسندید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *