پرسشنامه تدریس اثر بخش 22 صفحه + docx

پرسشنامه تدریس اثربخش

فرمت فایل: docx

تعداد صفحات: 22

حجم فایل: 39 کیلو بایت

قسمتی از محتوای فایل و توضیحات:

پرسشنامه تدریس اثربخش دارای 22 صفحه وبا فرمت ورد وقابل ویرایش

در پژوهش حاضر یک پرسشنامه استاندارد که اثربخشی تدریس معلم را می‌سنجد براساس طیف لیکرت 5 گزینه‌ای (5 خیلی خوب، 4 خوب، 3 متوسط، 2 ضعیف و 1 خیلی ضعیف) تهیه و تنظیم گردیده است. این پرسشنامه دارای 34 سؤال هست که جهت سنجش اثربخشی تدریس از دیدگاه معلمان و دانش آموزان مقطع متوسطه شهر ایلام به کار گرفته‌شده است؛ که دارای 8 زیر مقیاس هست عبارت‌اند از: هوشمندی، پاسخ‌دهی، انگیزه، تعهد برای تدریس، مکالمه مؤثر، نگرانی برای پیشرفت، کمک هدفمند و آموزش غیررسمی. این پرسشنامه توسط بالا چاندران و وادایا گام در دانشگاه مدرس هندوستان ساخته‌شده است. در جدول (3-2) نام نویسندگانی که شاخص‌ها سؤالات مربوط به هر مقیاس از آن‌ها دریافت گردیده، ذکرشده است.

روایی پایایی ابزار:

قابلیت اعتماد (پایایی و همچنین اعتبار روایی ) یک پرسشنامه یا ابزار اندازه‌گیری از موضوعات بسیار مهم در امر جمع‌آوری اطلاعات و مشاهدات هست (سرمد و همکاران 1385، 167-166). در این تحقیق همبستگی نمرات تک‌تک سؤالات با نمره کل در دامنه 67/0 تا 88/0 گزارش‌شده است. پایایی باز آزمایی آن نیز 87/0 گزارش‌شده است. روایی همزمان آزمون با نمرات خود ارزشیابی معلمان 78/0 گزارش‌شده است.


– Reliability

– Validity

 


از این که از سایت ما اقدام به دانلود فایل ” پرسشنامه تدریس اثر بخش ” نمودید تشکر می کنیم

هنگام دانلود فایل هایی که نیاز به پرداخت مبلغ دارند حتما ایمیل و شماره موبایل جهت پشتیبانی بهتر خریداران فایل وارد گردد.

فایل مفید دیگر:  گزارش کاراموزی بانك كشاورزی مركزی 44 صفحه + doc

فایل – پرسشنامه تدریس اثر بخش – با کلمات کلیدی زیر مشخص گردیده است:
پرسشنامه تدریس اثر بخش; تدریس اثربخش;مقیاس تدریس اثربخش

جعبه دانلود

برای دانلود فایل روی دکمه زیر کلیک کنید
دریافت فایل


شما ممکن است این را هم بپسندید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *