مقاله درباره استفاده از فیبر نوری برای انتقال نور خورشید به مکانهای سربسته دسته بندی الکترونیک و مخابرات

دانلود مقاله درباره استفاده از فیبر نوری برای انتقال نور خورشید به مکان های سربسته

به صفحه دریافت مقاله درباره استفاده از فیبر نوری برای انتقال نور خورشید به مکانهای سربسته خوش آمدید.

قبل از اینکه به صفحه دانلود بروید پیشنهاد می کنیم قسمتی از متن و توضیحات مقاله درباره استفاده از فیبر نوری برای انتقال نور خورشید به مکانهای سربسته را در زیر مطالعه نمایید.

دانلود مقاله درباره استفاده از فیبر نوری برای انتقال نور خورشید به مکان های سربسته

دسته بندی الکترونیک و مخابرات
فرمت فایل doc
تعداد صفحات 12
حجم فایل 77 کیلو بایت

*مقاله درباره استفاده از فیبر نوری برای انتقال نور خورشید به مکانهای سربسته*

 

SUNLIGHT TRANSPORT SYSTEM

همانطور که در عکس های بالا مشاده می کنید می توان در روز با استفاده از فیبرهای نوری نور خورشید را به مکانهایی کاملا سر بسته و بدون نور برد بدون ذره ای تفاوت با یک لوستر بزرگ که با انرژی الکتریکی و لامپ محیط اطراف را روشن می کند. این شکل استفاده از تکنولوژی می تواند کمکی برای شهرهای آفتاب خیز ایران بسیار مقرون به صرفه و اقتصادی باشد چراکه در اکثر این شهرها منبع تولید کننده برق وجود ندارد ( ولی آفتاب وجود دارد ) و به دلیل آفتاب شدید و وجود نور زیاد در این مناطق، منازل مکان ها کاملا سر بسته است و با استفاده از انرژی الکتریکی و لامپهای برقی اقدام به روشنایی محیط اطراف میکنند. 

البته ذکر این نکته نیز نباید فراموش شود که انرژی گرمایی خورشید نیز به این روش منتقل می شود که البته گرمای ایجاد شده به این روش بیسار کمتر گرمایی است که لامپ های پرمصرف برای تولید نور ایجاد می کنند.


توضیحی در مورد فناوری بکار رفته در این روش:  

همانطور که می دانید فیبرهای نوری نوعی وسیله انتقال انرژی هستند که برای انتقال نور به کار می روند. با استفاده از فیبرهای نوری می توان نور را تا هر مسافتی ( البته با استفاده از تقویت کننده های مخصوص ) منتقل کرد و استفاده نمود. از این قابلیت فیبرهای نوری برای انتقال اطلاعات استفاده می شود. در این روش با تبدیل سیگنالهای الکتریکی به امواج نوری می توان سرعت انتقال اطلاعات را بسیار زیاد نمود و دامنه بسیار زیاد نویزها را خذف نمود و داده را با کمترین اختلال و بدون کمترین نویز به مقصد رسانید. که البته این روش انتقال اطلاعات هنوز جزو روشهای گرانی محسوب می شود که مسلما کاربردهای خاص خود را نیز دارد.

 


از این که از سایت ما اقدام به دانلود فایل ” مقاله درباره استفاده از فیبر نوری برای انتقال نور خورشید به مکانهای سربسته ” نمودید تشکر می کنیم

هنگام دانلود فایل هایی که نیاز به پرداخت مبلغ دارند حتما ایمیل و شماره موبایل جهت پشتیبانی بهتر خریداران فایل وارد گردد.

فایل – مقاله درباره استفاده از فیبر نوری برای انتقال نور خورشید به مکانهای سربسته – با برچسب های زیر مشخص گردیده است:
استفاده از فیبر نوری برای انتقال,SUNLIGHT TRANSPORT SYSTEM,فیبر نوری,انتقال نور خورشیذ,استفاده از فیبر نوری,تعریف فیبر نوری,استفاده از فیبر نوری در تکنولوژی مدرن,دانلود,دانلود مقاله,دانلود تحقیق,دانلود پایان نامه

جدیدترین و بهترین فایل های موجود در اینترنت برای استفاده کاربران در همین سایت گردآوری شده است. در همه زمینه ها می توانید تنها با یک جست و جو فایل خود را پیدا کرده و به سادگی دانلود نمایید. هنگام جست و جوی فایل از کلمات کلیدی موضوع یا عنوان مورد نظر خود استفاده نمایید.

جعبه دانلود

برای خرید و دانلود فایل روی دکمه زیر کلیک کنید
دریافت فایل

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *