مقاله ترجمه شده رفتار کمانشی خمشی ستون هایی با مقطع قوطی شکل فولادی ضدزنگ جوشی قابل ویرایش با فرمت doc به همراه اصل مقاله انگلیسی 28 صفحه + doc

مقاله ترجمه شده رفتار کمانشی خمشی ستون هایی با مقطع قوطی شکل فولادی ضدزنگ جوشی قابل ویرایش با فرمت doc به همراه اصل مقاله انگلیسی

دسته بندی: علوم انسانی

فرمت فایل: doc

تعداد صفحات: 28

حجم فایل: 3.816 مگا بایت

قسمتی از محتوای فایل و توضیحات:

مقاله ترجمه شده رفتار کمانشی خمشی ستون هایی با مقطع قوطی شکل فولادی ضدزنگ جوشی قابل ویرایش با فرمت doc به همراه اصل مقاله انگلیسی

چکیده:

رفتار کمانشی خمشی ستون های فولادی ضدزنگ به طور گسترده ای مورد بحث و بررسی قرار گرفته است. با این حال، یک منطقه که به سختی بررسی می شود بخش جوش داده شده می باشد. در این مقاله، تست های کمانش دوازده ستون با مقیاس کامل برای هر دو ستون قوطی شکل فولادی ضدزنگ دوتایی و آستنیتیک انجام شده است. بخش مقطعی و طول نمونه برای پوشش طیف گسترده ای از هندسه، متفاوت بین باریکی بدون بُعد 5/0 و 0/2 انتخاب شده است. اندازه گیری خواص مواد، تنش باقی مانده و نقص هندسی اولیه نیز انجام گرفته است. شبیه سازی عددی انجام گرفته؛ دقت آن با مقایسه نتایج آزمون ها مورد بازبینی قرار گرفته است. نتایج آزمونها برای ارزیابی انطباق EN 1993-1-4 ، ASCE 8-02 و AS/NZS برای فولاد ضد زنگ جوش داده شده استفاده شده است. این نشان می دهد که روش طراحی جاری مقاومت کمانشی فولاد قوطی شکل ضدزنگ جوش داده شده را پیش بینی کرده و به طور کلی نتایج محافظه کارانه ای را برای این پیش بینی بهبود می دهد.

کلمات کلیدی: آستنیتیک، دوبلکس، آزمایش، کمانشی خمشی، آنالیز عددی، ستون هایی با مقطع قوطی شکل فولادی ضدزنگ جوشی

1-مقدمه

درجه های متعددی از فولاد ضد زنگ وجود دارد که با ترکیب شسمیایی و عملیات حرارتی شان طبقه بندی می شوند. فولاد ضد زنگ درون 4 دسته بر طبق خواص متالوژیکی آن، ،آستینیتی،فریتی،دوبلکس،مارتتزیتی طبقه بندی می شوند. فولاد ضد زنگ دوبلکس و استنیتیکی معمولا در ساخت و ساز مورد استفاده قرار می گیرند. فولاد ضد زنگ دارای خواص مفید متعدد می باشد و در نتیجه به طور فزاینده ای در زمینه های متعدد از جمله؛ صنعت اتومبیل سازی، ساخت و ساز، و غیره استفاده می شود.

فولاد ضد زنگ در ابتدا در سال 1920 در مهندسی عمران به عنوان نما و سقف استفاده می شد. در سراسر جهان تحقیقات مربوطه در طول چند دهه گذشته قادر ساخته که بینش عمیق تری در ویژگی های مطلوب فولاد ضد زنگ، مثل مقاومت طولانی مدت در برابر خوردگی، با دوام تر بودن و مقرون به صرفگی داشته باشیم. اخیراً مطالعات شدیدتری از فولاد زنگ زده بر خواص مکانیکی، رفتار متراکم سازی، رفتار خمشی، تنش پسماند و اتصالات متمرکز می باشد.

در طی دستاوردهای فعلی از نظر درک رفتار تراکم محور اعضا، آزمایشات انجام شده بر روی ظرفیت باربری ستون تحت فشار محوری، بر دیواره های نازک و در شکل سرما محدود شده است. تحقیقات اولیه بر بخش های مستطیلی شکل سرد شکل متمرکز بود، در حالیکه پس از آن تمرکز به سمت انواع بخش های وبژه، مقطع بیضی شکل توخالی رفت؛ که از طریق آن روش های طراحی، منحنی ها و طبقه بندی ها برای اعضای مختلف پیشنهاد شده بود. مطالعات مقاطع جوش داده شده انجام گرفته توسط Yang و Yuan تا حال 28 ستون خرده فولاد ضد زنگ با مقطع جوش داده شده توسط قوس فلزی ساخته شده تحت مجوز SMAW مورد آزمایش قرار گرفته است. مقایسه بین داده های آزمایشی و مشخصات جاری، شامل EN 1993-1-4، SEI/ASCE8-02 و AS/NZS 4673 به خوبی انجام گرفته است. در عمل سازه ای، مقاطع جوش داده شده ظرفیت باربری مورد نیاز را خیلی بهتر از مقاطع سرد شکل پیوند می دهند. توسعه پلاستیک های پس کمانشی نامرغوب در بیشتر رشته مقطع تنش زای دیوار نازک سرد شکل ستون محور به شکست سریع در اعضا منجر خواهد شد. بنابراین، تحقیقات کامل تری با هدف مقاطع جوش داده شده پیش بینی شده است.

 


از این که از سایت ما اقدام به دانلود فایل ” مقاله ترجمه شده رفتار کمانشی خمشی ستون هایی با مقطع قوطی شکل فولادی ضدزنگ جوشی قابل ویرایش با فرمت doc به همراه اصل مقاله انگلیسی ” نمودید تشکر می کنیم

هنگام دانلود فایل هایی که نیاز به پرداخت مبلغ دارند حتما ایمیل و شماره موبایل جهت پشتیبانی بهتر خریداران فایل وارد گردد.

فایل – مقاله ترجمه شده رفتار کمانشی خمشی ستون هایی با مقطع قوطی شکل فولادی ضدزنگ جوشی قابل ویرایش با فرمت doc به همراه اصل مقاله انگلیسی – با کلمات کلیدی زیر مشخص گردیده است:
رفتار کمانشی خمشی ستون هایی با مقطع قوطی شکل فولادی ضدزنگ جوشی

جعبه دانلود

برای خرید و دانلود فایل روی دکمه زیر کلیک کنید
دریافت فایل

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *