تحقیق درباره همدوسی نور دسته بندی فیزیک

دانلود تحقیق درباره همدوسی نور و انواع همدوسی

به صفحه دریافت تحقیق درباره همدوسی نور خوش آمدید.

قبل از اینکه به صفحه دانلود بروید پیشنهاد می کنیم قسمتی از متن و توضیحات تحقیق درباره همدوسی نور را در زیر مطالعه نمایید.

دانلود تحقیق درباره همدوسی نور و انواع همدوسی

دسته بندی فیزیک
فرمت فایل doc
تعداد صفحات 21
حجم فایل 57 کیلو بایت

*تحقیق درباره همدوسی نور*

 

همدوسی نور:

همدوسی كافی نور برای اثرات تداخل ضروری است اما هرهمدوسی ناچیزی می تواند باعث ایجاد اثرات شبكه توری شود .برای مثال برهم كنش خیلی كوتاه طول ها به كاربرده می شود یا زمان های مشاهده خیلی كوتاه به كاربرده می شوند .این زمان مشاهده می تواند خیلی كوتاهتر از مدت بالس لیزر باشد برای مثال اگر ماده زمان های واپاشی خیلی كوتاهی داشته باشد شرایط وامكان تداخل باید به دقت بررسی شود.

اشعه نور همدوس می تواند با آزمایشات معمولی وقرار دادی تداخل تعریف شود درعملكردهای فتونیك كمپلكس كه باعث همدوسی شبكه توری می شود.

همدوسی طولی:

همدوسی محدود زمانی می تواند به وسیله همدوسی خطی وهمدوسی زمانی باریكه نور تعریف شود وبه وسیله مشاهده مدوله عمق دریك آزمایش تداخل اندازه گیری شود شبیه یك تابع تاخیزی نور بین اشعه ها .

یك مقدمه برای این هدف درشكل 28-2 نشان داده شده .

اشعه تابیده شكافته می شود به دوقسمت مساوی به وسیله اشعه BS شكافنده كه می تواند یك آینه 50% باشد .

اشعه ها تنها در آیندهای M2 , M1 بازتاب می شوند ودوباره درBS تركیب    می شوند. به وسیله حركت دادن آینه M1 درامتداد X  ازتداخل سنج مایكسول اشع های نور می تواند به ترتیب پشت سر هم تاخیر داشته باشند .

نتایج شدت مدوله شده شبیه سرعت فریز V (X) باشدت    IMIN ,IMAT برطبق قطر باریكه اندازه گیری می شود مثلاً بایك دوربین CCD  شبیه یك تابع تاخیری X :

سرعت فریز   V(X) =

همدوسی طولی LC با تاخیر برای سرعت فریز كه با ضریب  كاهش یافته تعریف می  شود . كه بدون تاخیر بعضی اوقات   یا  به جای  استفاده می شود .

همدوسی طولی  LC => V( LC ) =  V( X=0)

درهر حالتی همدوسی طولی با طول موج نور همدوس اندازه گیری می شود توجه كنید كه طول موج نور تعدادی نوسان ایجاد می كند كخ همزمان هستند .

طول همدوسی نور با پهنای نوار طیفی منبع نور رابطه دارد.

LC = 2 LN 2  = 0/624

مشخصاً همدوسی طولی با همدوسی زمانی ZC رابطه دارد اگر ZC را داشته باشیم می توانیم همدوسی طولی را محاسبه كنیم .

همدوسی زمانی :

همدوسی زمانی موج نور مانند همدوسی طولی توضیح داده شده است آن است زمانی كه نور برای منتشر شدن درهمدوسی طولی احتیاج دارد پس از پا محاسبه می شود.

همدوسی زمان   = TC =

یا پهنای  با توزیع طول موج به صورت زیر رابطه دارد :

          TC = 2   IN 2= 0.624 

= Vpeak = cmaterial  

جایی كه vpeak  وpeak    بسامد وطول موج ماكسیمم طیف را توصیف    می كنند 

ومیانگین نوارهای باریك درمقایسه با این مقادیر كوچك هستند .

باید توجه شود كه همدوسی زمانی با زمان خود به خودی انتشارهای به وجود ‌آمده و یا مدت بالس ها متفاوت است .

به علاوه طول موج های منتشر شده درنور متفاوت است .نوسانهای فاز می تواند همدوسی را توصیف كند .اگر فازهای منتشر شده جفت نباشد مانند نور مانع دمایی  نوسانات فاز می تواند همدوسی طولی را كاهش دهد بنابر این پهنای نوار نور را افزایش می دهد. 

 


از این که از سایت ما اقدام به دانلود فایل ” تحقیق درباره همدوسی نور ” نمودید تشکر می کنیم

هنگام دانلود فایل هایی که نیاز به پرداخت مبلغ دارند حتما ایمیل و شماره موبایل جهت پشتیبانی بهتر خریداران فایل وارد گردد.

فایل – تحقیق درباره همدوسی نور – با برچسب های زیر مشخص گردیده است:
همدوسی نور,تعریف همدوسی,شبكه توری,طول موج ها,اشعه نور همدوس,همدوسی چیست,تداخل سنج مایكسول اشع های نور,مدوله سازی,همدوسی طولی,همدوسی زمانی,فرمول همدوسی,دانلود,دانلود تحقیق,دانلود مقاله,دانلود پایان نامه

جدیدترین و بهترین فایل های موجود در اینترنت برای استفاده کاربران در همین سایت گردآوری شده است. در همه زمینه ها می توانید تنها با یک جست و جو فایل خود را پیدا کرده و به سادگی دانلود نمایید. هنگام جست و جوی فایل از کلمات کلیدی موضوع یا عنوان مورد نظر خود استفاده نمایید.

جعبه دانلود

برای خرید و دانلود فایل روی دکمه زیر کلیک کنید
دریافت فایل

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *